Ile kosztuje wykończenie i urządzenie od podstaw kawalerki?

Każdy, kto kupuje mieszkanie kawalerkę od dewelopera zastanawia się ile jeszcze pieniędzy będzie musiał zainwestować. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa bo wszystkie zależy od tego jaki standard ktoś chce osiągnąć. Generalnie można przyjąć, że wykończenie i urządzenie takiego mieszkania w standardzie popularnym będzie kosztowało koło 1000 zł/mkw.

Jeśli więc kawalerka ma 35 metrów należy być przygotowanym na wydatki rzędu 35000 zł.

Wiadomo, że najpierw robimy podłogi, ściany i sufity. Jeśli chodzi o poszczególne pomieszczenia to najdroższe będą kuchnia i łazienka.

Do kuchni musimy kupić meble na wymiar.

Do tego dojdzie sprzęt do zabudowy typu płyta, piekarnik, zmywarka, lodówka, zlew, okap i już mamy kilka kolejnych tysięcy do wydania. Łazienka także jest droga bo musimy kupić płytki, kabinę lub wannę, umywalkę, wc, baterie i pralkę.

Sporym wydatkiem będzie także szafa na wymiar do przedpokoju. Pokój główny przy tym wszystkim wcale nie musi być drogi. Kupujemy panele, kanapę, stolik, komody i to z grubsza tyle. Sporym wydatkiem będą też żaluzje/rolety do okien. W kalkulacji należy także uwzględnić oświetlenie. Z dodatków najistotniejsze będą dywany, firanki, akcesoria do kuchni.